+48 77 40 27 010 biuro@unilux.com.pl

Klapa dymowa

  • sobota, 18 lipiec 2015 20:03
  • Napisane przez 

Klapy dymowe produkowane są jako element grawitacyjnego systemu odprowadzania dymu i ciepła (niem. NRA). Klapy wolnostojące przeznaczone są do zamontowania na dachach płaskich oraz dachach o nachyleniu do 250. Klapy dymowe odprowadzają gorące gazy wydzielane podczas pożaru w jego stadium rozwojowym oraz tworzą i utrzymują przypodłogową warstwę wolną od dymu.

Klapy oddymiające z funkcją wietrzenia przeznaczone są do odprowadzania dymu, ciepła i substancji toksycznych powstających w czasie pożaru oraz jednocześnie do przewietrzania pomieszczeń w normalnych warunkach eksploatacji obiektów, czy stanowisk pracy.

Klapy dymowe termiczno-pneumatyczne przeznaczone są przede wszystkim do stosowania w obiektach przemysłowych i handlowych. Klapy dymowe z napędem elektrycznym, o napięciu zasilania 24V, przeznaczone są do stosowania głównie nad klatkami schodowymi w obiektach użyteczności publicznej i obiektach kubaturowych.

Klapy wolnostojące są jednoskrzydłowe i dzielą się na:

  • Typ D – dymowe,
  • Typ WD – dymowo-wentylacyjne.

Klapy mogą być otwierane ręcznie, automatycznie lub przy pomocy sygnału z centrali SAP.

Świetlik pełni rolę klapy dymowej po wyposażeniu go w zawiasy i siłownik z trawersem oraz po podłączeniu go do systemu oddymiania obiektu ze sterowaniem włącznie.

Klapa dymowa z siłownikiem pneumatycznym produkcji HSF, zamontowana przez Unilux System